• Anglicky
Name-day: Ambrożego, Florentyny a Gawła
Středa, 16 Říjen 2019
16.09.2019
100. rocznica Konwencji Emigracyjnej Francja-Polska.

W imieniu Prezydenta Miasta Wałbrzycha serdecznie zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z 100. rocznicą podpisania Konwencji Emigracyjnej Francja-Polska. Dokument podpisany po I wojnie światowej odegrał istotną rolę w dobrych relacjach między naszymi krajami. Okazaliśmy sobie wsparcie, kiedy Polska borykała się z przeludnieniem, Francja zaś brakiem rąk do pracy. Powstałe wówczas życzliwe więzi i późniejszy powrót Polaków z emigracji zarobkowej, odcisnęły silne piętno na współczesnych dziejach Wałbrzycha. „Francuzi” obecni są w naszym mieście od dziesięcioleci, odgrywając aktywną rolę na polu kultury, edukacji i troski o życzliwe kontakty międzynarodowe.

Obchody rozpoczniemy w dniu 19 września o godz. 11.00 dwoma wykładami oraz wystawą dotyczącą historii i społecznej roli reemigrantów w Wałbrzychu (Stara Kopalnia, Montownia).

W godzinach popołudniowych (godz. 17.00) zapraszam na recital cenionej krakowskiej artystki Yagi Kowalik pt. „Piaf Greco, Aznavour…”, (Stara Kopalnia, Montownia).

News archive »
Odeslání snímku, výhru