Imieniny: Dominiki, Dominika i Protazego
wtorek, 4 sierpnia 2020
23.07.2020
Do niepełnosprawnych kierowców posiadających aktualną kartę parkingową adresowane są regulacje prawne, których celem jest zapewnienie osobom o obniżonej sprawności ruchowej dostępności do określonych obiektów oraz do miejsc parkingowych.
22.07.2020
W dniu 21 lipca br. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał niepokojące zgłoszenie o żmii znajdującej się przy budynkach mieszkalnych. Na miejsce natychmiast został skierowany eko patrol Straży Miejskiej. Ku zdziwieniu strażników, przed jednym z budynków w dzielnicy Biały Kamień wylegiwał się naprawdę dorodny okaz Limax maximus – ślimaka.
22.07.2020
W ostatnim czasie nawet kilka zgłoszeń dziennie dotyczy „małych jastrzębi” błąkających się po mieście. Co to za drapieżne ptaki opanowały nasze miasto? To pustułki, ptaki należące do rodziny sokołowatych. Zasiedlają tereny wiejskie, jak także miejskie. Zdecydowanie stronią od obszarów leśnych, silnie zarośniętych kompleksów, gdzie nie mogą polować na preferowane zdobycze. W środowisku miejskim zasiedlają dachy, korytka po kwiatach na balkonach, rynny lub inne tego typu miejsca.
01.07.2020
Wakacje to czas, na który z pewnością czekają wszyscy uczniowie. To czas nowych przyjaźni, przygód i doświadczeń. Niezależnie od tego w jakiej formie jest on spędzany musi być bezpieczny.
05.06.2020
Jak już wcześniej informowaliśmy wałbrzyska Straż Miejska została wyposażona w mobilną kamerę, która miała posłużyć w walce z porzucanymi na terenie miasta odpadami. Na efekty jej pracy długo nie trzeba było czekać.
03.05.2020
Problem dzikich wysypisk oraz porzuconych śmieci wielkogabarytowych to problem znany w naszym mieście nie od dziś. Pomimo faktu, iż na terenie naszej gminy prężnie działają dwa PSZOKi, do których można bezpłatnie przekazać kłopotliwe odpady problem porzuconych śmieci wraca niczym bumerang.
27.04.2020
W związku z ogłoszeniem epidemii w Polsce Straż Miejska w pierwszej kolejności realizuje powierzone zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – mają one nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków .
12.04.2020
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe,będzie spokojem i wiarą,da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliz ufnością patrzeć w przyszłość.Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy,aby nastrój tych Świąt przybranych wiosenną radościąutrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas
02.04.2020
Serdecznie dziękujemy kolejnym darczyńcom; RWS Śródmieście i społeczności ukraińskiej za nieodpłatne przekazanie maseczek ochronnych dla naszej jednostki. Doceniamy każdą formę wspacia, która zapewni bezpieczeństwo naszym strażnikom podczas wykonywania codziennych obowiązków.
31.03.2020
Serdecznie dziękujemy Pracowni Artystycznej Krawieckiej i Rękodzielnictwa UL-KA za uszycie i bezpłatne przekazanie maseczek ochronnych.Podarowane maseczki zapewnią bezpieczeństwo naszym strażnikom podczas codziennej pracy. W tak trudnym dla nas wszystkich czasie doceniamy każde wsparcie dla naszej jednostki.UL-KA  dziękujemy. Jesteś wielka.