Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy i Zyndrama
sobota, 30 maja 2020
03.05.2020
NIE ODPUSZCZAMY

Problem dzikich wysypisk oraz porzuconych śmieci wielkogabarytowych to problem znany w naszym mieście nie od dziś. Pomimo faktu, iż na terenie naszej gminy prężnie działają dwa PSZOKi, do których można bezpłatnie przekazać kłopotliwe odpady problem porzuconych śmieci wraca niczym bumerang.

Wałbrzyska Straż Miejska w ostatnim czasie została wyposażona w nowoczesny sprzęt monitorujący, dzięki któremu newralgiczne miejsca porzucania odpadów będą monitorowane 24 godziny na dobę.
Zakupu kamery dokonała Gmina Wałbrzych, która stale ponosi ogromne koszty związane z likwidacją dzikich wysypisk śmieci.
Kamera swoim zasięgiem obejmuje cały monitorowany teren, a obraz na bieżąco obserwują dyżurni SM. Takie rozwiązanie pomoże nam w identyfikacji sprawców, a nagranie posłuży jako materiał dowodowy. Liczymy, że takie rozwiązanie choć w części ograniczy śmieciowy proceder na terenie naszej gminy.