Imieniny: Antonii, Ignacego i Wiktora
środa, 17 października 2018
Prezydent Szełemej dyskutował o funduszach unijnych
Prezydent Szełemej dyskutował o funduszach unijnych

18 września na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się konferencja „Unia Europejska – Samorząd – Demokracja – Przedsiębiorczość”, w której uczestniczyli europosłowie, marszałkowie województw oraz prezydenci miast, w tym Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gościem honorowym konferencji był Jerzy Buzek, były Premier RP i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego. W trakcie spotkania rozmawiano o tym, jak rozwijają się dzięki Unii Europejskiej polskie regiony i jakie wyzwania jeszcze przed nimi stoją.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dyskutował w panelu „Samorządy i Unia Europejska. Jak regiony i miasta skorzystały z obecności w UE, jakie wyzwania przed nimi stoją?”. Podczas panelu opowiadał o konkretnych inwestycjach, jakie dzięki funduszom unijnym zostały zrealizowane w Wałbrzychu i Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Bez tych środków nasze miasto nie wyglądałoby tak, jak dzisiaj. Fundusze unijne pozwoliły na remonty i budowę wielu ulic, rozpoczęcie procesu rewitalizacji dzielnic Wałbrzycha, stworzenie nowoczesnego systemu komunikacji miejskiej, budowę nowych mieszkań komunalnych, termomodernizację i rozpoczęcie walki z niską emisją – podsumował Roman Szełemej.