• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Eweliny, Jana i Pawła
wtorek, 26 maja 2020
13.05.2019
Profilaktyka raka piersi

Wałbrzych wychodzi naprzeciw nowotworowi

Urząd Miejski w Wałbrzychu wraz ze Specjalistycznym Szpitalem im. dra Alfreda Sokołowskiego organizuje spotkanie w ramach projektu dotyczącego profilaktyki raka piersi na obszarze subregionu wałbrzyskiego w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Odbędzie się ono dnia 15 maja 2019 r. o godzinie 17:00 , przy ul. Piotra Wysockiego 29.

Z mieszkańcami spotka się personel medyczny Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, który oprócz wykładu i warsztatów zaprosi także na bezpłatne badania mammograficzne. Spotkanie to ma na celu budowanie oraz zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa, a szczególnie kobiet, że jedną z najpoważniejszych przyczyn chorób i śmierci w Polsce są schorzenia onkologiczne. W niechlubnej czołówce zapadalności na grupę schorzeń onkologicznych dotyczących kobiet jest rak piersi.

W odpowiedzi na te problemy opracowany został projekt dotyczący profilaktyki raka piersi na obszarze subregionu wałbrzyskiego, w ramach którego zaplanowano wykonanie 2.000 badań profilaktycznych w grupie kobiet aktywnych zawodowo w wieku 50-69 lat oraz przeprowadzenie szeregu spotkań informacyjno – edukacyjnych dla mieszkańców mających na celu przedstawienie problemu oraz zachęcenie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych.

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter