Imieniny: Emila, Neleny i Romy
środa, 22 maja 2019
Wałbrzych
Przewonienie gazu w dniach 15-16 października 2018 r.

W dniach 15-16 października 2018 r., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. będzie przeprowadzała, m.in. na terenie miasta Wałbrzycha, akcję przewonienia gazu ziemnego. Przedsięwzięcie to polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej przez co zapach gazu staje się intensywniejszy.

Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe od numerem telefonu – 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palników). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców budynków.