• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Bogusława, Liwiusza i Tekli
poniedziałek, 23 września 2019
22.05.2019
Spacer z historią w tle

Z wielką przyjemnością informujemy, że Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu rozpoczyna popularny wśród wałbrzyszan cykl spacerów historycznych po obszarze rewitalizacji.

Na pierwsze wędrowanie zapraszamy już w najbliższą sobotę. Wspólnie z naszym przewodnikiem Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, odwiedzimy najstarszą dzielnicę Wałbrzycha, Podgórze. Spotykamy się o 11.00 w sobotę 25 maja br. przy dyskoncie Biedronka, ul. Świdnicka 2.

W każdym z sześciu podobszarów rewitalizacji będzie okazja zapoznać się z bogatą historią, zabytkami i potencjałami dzielnicy. W tym roku zamierzamy także podkreślić pracę aktywnych mieszkańców, zajmujących się działalnością społeczną na rzecz mieszkańców swoich małych ojczyzn. Po każdym dwugodzinnym spacerze zaprosimy Państwa do wspólnego spędzenia czasu m.in. podczas wspólnego biesiadowania przy ognisku (w dzielnicy Podgórze), będzie także okazja wysłuchać gawęd i wałbrzyskich legend, wziąć udział w warsztatach muzycznych, plastycznych czy krawieckich, a także spotkać się z bohaterami dzielnic, ludźmi z pasją. Już dziś zapraszamy na sobotni spacer i ognisko w dzielnicy Podgórze, a także kolejne spotkania z historią, które zaplanowaliśmy dla Państwa w czerwcu i we wrześniu!

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter