Tydzień z życia straży miejskiej – Straż Miejska włączyła się w akcje „Czysty Zielony Wałbrzych”
Tydzień z życia straży miejskiej – Straż Miejska włączyła się w akcje „Czysty Zielony Wałbrzych”
W piątek funkcjonariusze Straży Miejskiej aktywnie włączyli się w działania realizowane w ramach akcji „Czysty Zielony Wałbrzych”. Ich działania zostały skoncentrowane na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie na co dzień służbę pełni patrol konny.
To właśnie funkcjonariusze tego patrolu, podczas rutynowych kontroli terenu, zidentyfikowali miejsca wymagające interwencji i uporządkowania. W ramach przeprowadzonych działań strażnicy usunęli zalegające odpady, wśród których dominowały butelki oraz papierowe śmieci. W trakcie sprzątania natrafiono również na większe odpady, w tym porzuconą oponę.
Podjęte działania stanowią istotny element dbałości o środowisko naturalne oraz utrzymanie porządku na terenach zielonych, które pełnią ważną funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Wałbrzycha.
Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 20 do 26 kwietnia 2026 przyjęli 257 zgłoszeń.
