Imieniny: Antonii, Ignacego i Wiktora
Wałbrzych Przedsiębiorcom
21.09.2018
Wałbrzych Przedsiębiorcom

Pod hasłem "Wałbrzych Przedsiębiorcom", 20 września odbyła się w Starej Kopalni konferencja z udziałem przedstawicieli biznesu, instytucji związanych z przedsiębiorczością, urzędników i samorządowców z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem na czele.

- Jako miasto będziemy wspierać każdą inicjatywę, która przyczynia się do rozwoju gospodarczego naszej gminy – zapewniał Roman Szełemej. - Dziś mówimy o zupełnie innych wyzwaniach niż jeszcze 2-3 lata temu. Spotykając się z przedsiębiorcami najczęściej słyszę, iż brakuje im pracowników. Wiem, że szukacie ich Państwo za granicą, ale procedury są zbyt skomplikowane. Będę o tym rozmawiał z wojewodą.

W trakcie konferencji przedsiębiorcy uzyskali informacje na temat:

• preferencji i ulg inwestycyjnych oraz terenów inwestycyjnych w Wałbrzychu,
  • pożyczek inwestycyjnych i hipotecznych oraz grantów na doradztwo dla MiŚP,
  • wsparcia przedsiębiorców z obszaru Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020,
  • możliwości związane z zatrudnianiem obcokrajowców.

Organizatorem wydarzenia była firma Petra Consulting oraz Gminne Centrum Obsługi Inwestorów działające przy Urzędzie Miejski w Wałbrzychu.

Prezentacje z konferencji dostępne są w poniższym linku: