75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego - apel w Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Aby uczcić to wydarzenie Gminny Zespół Szkół nr 2 , przy ul. 11 listopada 75 przygotował wystawę przedstawiającą dowódców Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizował uroczysty apel połączony z prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów gimnazjum Dominika Ćwieka i Kacpra Kądziołkę, wykonaną pod kierunkiem nauczycieli historii pani Danuty Płoszaj i pani Ewy Zięby. Uczniowie dowiedzieli się, że Polskie Państwo Podziemne było fenomenem na skalę światową, że tajne struktury państwa polskiego, nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, ale stworzenie siły moralnej oraz kontynuowanie niepodległościowej tradycji. Przytoczony został również fragment Testamentu Polski Walczącej z 1 lipca 1945r.
Oprawą muzyczną zajęła się pani Joanna Kowalska. Uczniowie mieli okazję wysłuchać tzw. zakazanych piosenek, które były śpiewane w ramach małego sabotażu.