Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Każdego roku nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkół czuwają nasi funkcjonariusze. Tegoroczny powrót do szkół był wyjątkowy bo dodatkowo opatrzony w nowe wymogi i obostrzenia związane z walką z koronawirusem COVID-19. W czasie epidemii doszło nam sporo nowych zadań, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o dotychczasowych. Kontrolą objęliśmy głównie przejścia dla pieszych w rejonie szkół.
Pierwsze uwagi i spostrzeżenia mające na celu poprawę widoczności przejść już odnotowaliśmy. Na prośbę Dyrekcji poszczególnych placówek również przeprowadzamy wzmożone kontrole parkowania w rejonie szkół.

Niezwykle niebezpiecznie zrobiło się w rejonie PSP nr 23 przy ulicy Struga 3 w Wałbrzychu, gdzie droga uczniów do szkoły przebiega przez skrzyżowania, na których niestety parkują pojazdy. O pomoc w tej sprawie wystąpiła Dyrekcja szkoły. Apelujemy zatem do kierowców o rozwagę podczas parkowania pojazdów. Polskie przepisy zabraniają zatrzymywania pojazdu 10 m przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym lub tramwajowym. W konsekwencji takiego parkowania musimy liczyć się z mandatem karnym w wysokości 300 zł oraz możliwością odholowania auta na koszt właściciela (504zł).
Rozpoczynamy zintensyfikowane działania mające na celu zapewnienia bezpiecznej drogi do szkoły dla naszego młodego pokolenia. Wzmożone kontrole przeprowadzane będą szczególnie w rejonie PSP 23, gdzie potwierdziliśmy łamanie przepisów z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym dotyczących parkowania.