Ogłoszenie o sesji Rady Miejskiej

o samorządzie gminnym /tekst jednolity z 2013 roku , Dz. U. poz. 594/

PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie obrad.
  2. Uroczyste wręczenie aktu mianowania na pierwszy stopień oficerski Panu Władysławowi
    Dziech.
  3. Przyjęcie protokołu z LXV sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha.
  4. Wnioski do porządku obrad.
  5. Informacja Prezydenta Miasta o podjętych i prowadzonych działaniach pomiędzy sesjami Rady Miejskiej Wałbrzycha.
  6. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany uchwały Nr LV/561/2013 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 19 grudnia 2013 roku w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Wałbrzycha na lata 2014-2031.
  7. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany Uchwały nr LV/562/2013 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 19 grudnia 2013 roku. Uchwała budżetowa Miasta Wałbrzycha na 2014 rok.
  8. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania, ustalenia wysokości stawek za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefach płatnego parkowania, wprowadzenia opłat abonamentowych i zerowej stawki opłaty dla niektórych użytkowników drogi, określenia wysokości opłaty dodatkowej i ustalenia zasad pobierania tych opłat.
  9. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od wykonywania dyspozycji usunięcia pojazdu.
  10. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie przystąpienia do utworzenia Parku Kulturowego na obszarze śródmieścia miasta Wałbrzycha.
  11. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/541/13 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 5 grudnia 2013 r. w sprawie utworzenia Domu Seniora - Rusinowa w Wałbrzychu, zmienionej uchwałą Nr LX/618/2014 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 17 kwietnia 2014 r. w sprawie wprowadzenia zmian w Statucie Domu Seniora- Rusinowa w Wałbrzychu.
  12. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zmieniająca uchwałę Nr XLVI/435/2013 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych.
  13. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie ustalenia planu sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych
  14. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych oraz określenia granic ich obwodów.
  15. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zasad i trybu nadawania Honorowego Obywatelstwa Miasta Wałbrzycha oraz tytułu – Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha.
  16. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania.
  17. Zgłaszanie interpelacji i zapytań Radnych.
  18. Wnioski oraz oświadczenia Radnych.
  19. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady.
  20. Zamknięcie obrad.