Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Targi Budowlane i Wykończeniowe w Dakarze

Targi Budowlane i Wykończeniowe w Dakarze

W dniach 23-26 kwietnia w Dakarze odbędą się największe targi konstrukcyjne w Afryce Zachodniej-SENCON. Polskie firmy mogą bezpłatnie skorzystać ze stoiska oraz pomocy w organizacji spotkań z senegalskimi importerami i dystrybutorami materiałów z branży budowlanej.

Na Targi Budowlane i Wykończeniowe SENCON, polskie firmy mogą pojechać wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.  Uczestnikom PAIH oferuje:

- bezpłatne korzystanie ze stoiska PAIH podczas targów
- bazę danych firm senegalskich zajmujących się importem i dystrybucją materiałów z branży budowniczej
- doradztwo oraz pomoc w organizacji spotkań B2B z firmami z Senegalu, Nigru, Mali, Gwinei, Gwinei Bissau, Burkiny Faso, Gambii czy Ghany.

Targi obejmują następujące sektory:

- zarządzanie realizacją wydarzeń o charakterze promocyjnym w kraju i regionie bliskiego wschodu, w tym konferencji, forów gospodarczych, stoisk narodowych na targach, misji biznesowych, spotkań B2B, B2G
- infrastruktura (budowa mostów i jezdni, inżynieria lądowa, inżynieria hydrauliczna, planowanie przestrzenne, konstrukcja dróg, portów, rozwój wybrzeża, …)
- podziemia (gleba i oczyszczanie wód podziemnych, sprzęt infrastruktury, kable, rury, tunele wiertnicze i studnie,)
- maszyny/ sprzęt ciężki (transport, obsługa podnoszenia, …)
- materiały budowlane i wykończeniowe (łazienki, płytki ceramiczne, drzwi, okna, farby, uszczelnianie, izolacja i chemia, systemy alarmowe, monitorowanie pożaru, klimatyzacja, chłodziarki, narzędzia, windy, systemy mechaniczne, …)
- konstrukcja (firmy konstrukcyjne, firmy zarządzające projektem, …)
- doradztwo (architekci, projektanci, urbaniści, inżynieria lądowa, …)
- energia (gaz ziemny, energia słoneczna, energia wiatrowa, telekomunikacja, …)
- woda (instalacje basenów, urządzenia sanitarne, zaopatrzenie w wodę pitną, ścieki i drenaż, zarządzanie wodą deszczową, …)
- przestrzeń publiczna (nawierzchnie, planowanie i konserwacja zieleni, oświetlenie, obiekty użytkowe, …)
- ruch i mobilność (oznakowania, systemy sygnalizacji, kontrola ruchu ulicznego, rozwiązania mobilności i transportu, …)

Strona internetowa wydarzenia: http://senconexpo.com/en/

Zgłoszenia do udziału w targach przyjmowane są  do końca marca.W celu rejestracji i otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z ekspertem biura w Dakarze:

Karolina Pisarek tel.: +221 784 396 146, e-mail: karolina.pisarek@paih.gov.pl

Koszty przelotu, zakwaterowania i wydatki związane z pobytem w Senegalu pokrywają uczestnicy.

Senegal jest bramą do przeszło 100 milionowego rynku ośmiu państw Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej ze wspólną walutą i strefą wolnego handlu. We francuskojęzycznej Afryce jest drugi po Wybrzeżu Kości Słoniowej z średnim wzrostem gospodarczym 5,4%, w przeciągu ostatnich 5 lat.

Sektor budownictwa i robót publicznych (BTP) odgrywa ważną rolę w gospodarce Senegalu generując 10,8% PKB. Sektor obejmuje nie tylko projekty budowlane, ale i renowacje, i konserwacje.  Działalność w ramach sektora obejmuje budownictwo mieszkaniowe (budynki wielorodzinne i wille) budownictwo niemieszkalne (budynki użyteczności publicznej i biura), infrastrukturę transportową (drogi, linie kolejowe, porty, lotniska itp.), infrastrukturę miejską (centra handlowe, zabytki itp.), budynki przemysłowe (fabryki, magazyny, zbiorniki itp.) i hydrauliczne (tamy, groble itp.).

Sektor budownictwa i robót publicznych w Senegalu wykazuje dynamikę wzrostu. Na szczególną uwagę zasługują inwestycje w infrastrukturę i budowa Diamniadio - nowego centrum administracyjnego pomiędzy stolicą Dakarem a nowym portem lotniczym, gdzie docelowo ma powstać 300.000 mieszkań, centra usługowo businessowe, strefy wolnego handlu i wiele innych nowoczesnych inwestycji.  Jako że Senegal uzależniony jest w 100% od importu materiałów wykończeniowych, jest to doskonała okazja dla polskich firm by zaistnieć na rynku Senegalskim. Warto zauważyć ze wartość importu materiałów wykończeniowych tylko pochodzenia ceramicznego wyniósł 100 mln USD w 2016 roku