Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Tydzień z życia straży miejskiej – Nie bądź obojętny na los innych!

Tydzień z życia straży miejskiej – Nie bądź obojętny na los innych!
Tydzień z życia straży miejskiej – Nie bądź obojętny na los innych!

Strażnicy miejscy niosą pomoc osobom bezdomnym przez cały rok. W okresie zimowym działania takie są zintensyfikowane. Niskie temperatury są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Straż Miejska w zakresie pomocy takim osobom ściśle współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze straży miejskiej codziennie kontrolują miejsca bytowania osób bezdomnych takie jak pustostany, altanki, pomieszczenia piwniczne i strychy oraz inne miejsca, które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem. Dzielnicowi straży miejskiej doskonale znają osoby koczujące w ich rejonach służbowych. Rozmawiają z nimi, informują o miejscach w których mogą uzyskać pomoc socjalną w razie potrzeby udzielają niezbędnej pomocy medycznej.
    Aby można było nieść pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu informacje takie muszą trafiać do odpowiednich służb. Dlatego apelujemy do mieszkańców by nie byli obojętni na los osób bezdomnych i zgłaszali miejsca w których przebywają. Życie i zdrowie takich osób w czasie niskich temperatur może zostać narażone przez zamarznięcie. Zgłoszenia przyjmuje dyżurny straży miejskiej pod numerem 986, można również dzwonić na numer alarmowy 112.
Przypominamy również, że przy ul. Beethovena w godzinach od 19:00 do 7:00 funkcjonuje ogrzewalnia dla osób bezdomnych.

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 27 listopada do 03 grudnia 2023 przyjęli 362 zgłoszeń.