Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Tydzień z życia straży miejskiej – STOP NIETRZEŹWYM KIEROWCOM!

Tydzień z życia straży miejskiej – STOP NIETRZEŹWYM KIEROWCOM!
Tydzień z życia straży miejskiej – STOP NIETRZEŹWYM KIEROWCOM!

Funkcjonariusz straży miejskiej po raz kolejny po służbie interweniował w stosunku do nietrzeźwego kierowcy. W lipcu pisaliśmy o zdarzeniu, kiedy jeden z naszych funkcjonariuszy po pracy zatrzymał pijanego kierowcę (https://urzad.um.walbrzych.pl/pl/news/aktualnosci-straznik-miejski-po-sluzbie-zatrzymal-pijanego-kierowce). Nasz kolega ma chyba zadatki na „łowcę nietrzeźwych kierowców”.
W sobotę 30.12.2023r nasz funkcjonariusz robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył, że kierowca wyjeżdżający z parkingu preferuje dziwny sposób jazdy. Najpierw wjechałby w pojazd strażnika następnie jechał pod prąd i prawie doprowadziłby do kolizji z innym prawidłowo jadącym pojazdem. Strażnik natychmiast skontaktował się z dyżurnym Policji. Jechał za  tym kierowcą i w tym czasie informował dyżurnego Policji gdzie się znajdują. Mężczyzna kierujący pojazdem marki Volkswagen jechał całą szerokością jezdni od jednej do drugiej krawędzi, stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Na szczęście nie zdołał uciec sprawiedliwości bo szybko został zatrzymany przez patrol Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Dzięki czujności i doświadczeniu funkcjonariusza straży miejskiej, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Niewątpliwie przyczyniło się to do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Strażnik miejski skutecznie zidentyfikował objawy nietrzeźwości. Niezwłocznie podjął odpowiednie działania w celu zatrzymania kierowcy oraz przekazał informacje odpowiednim służbom w celu dalszego postępowania zgodnie z prawem. Funkcjonariusz nie zlekceważył i nie odwrócił wzroku od zaistniałej sytuacji. A był jednym z wielu świadków zdarzenia. Taka postawa zasługuje na pochwałę.

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 25 do 31 grudnia 2023 przyjęli 223 zgłoszenia.