Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

#ZOSTANWDOMU

#ZOSTANWDOMU

Świat walczy z koronawirusem. Najlepszym sposobem na ograniczenie fali zachorowań jest pozostanie w domu dlatego wałbrzyska straż miejska przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #ZOSTANWDOMU.
Na terenie naszego miasta sytuacja jest stabilna, to jest nasza wspólna zasługa. Jako mieszkańcy wykazujemy bardzo dużą samodyscyplinę. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze społeczeństwo. Mimo to każdego dnia obserwujemy ale i otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących gromadzenia się dzieci i młodzieży. Apelujemy do rodziców o odpowiedzialne współdziałanie. Zamknięcie szkół nie jest formą dodatkowych ferii. Jest to czas nauki w warunkach domowych. Prosimy o dopilnowanie dzieci i młodzieży, by nie przebywały w miejscach publicznych: na placach zabaw, obiektach sportowych i w skupiskach innych osób. Bezpiecznym miejscem jest dom. Sławomir Batkowski
Z podobnym apelem zwracamy się do seniorów. Zostańcie w domach jeśli tylko możecie. Unikajcie kontaktu z innymi osobami. Nie róbcie zakupów każdego dnia. Jeśli nie musicie nie korzystajcie z komunikacji miejskiej. Nie stójcie w kolejkach, nie spotykajcie się na skwerach, nie zajmujcie się wnukami. Dobrze się odżywiajcie, pijcie dużo wody. Spacerujcie ale w odosobnieniu. Dla własnego zdrowia i zdrowia innych – zostańcie w domu.